Dlaczego warto zacząć przygodę z żeglarstwem i kiedy?

Jeżeli jesteśmy młodzi tak naprawdę nie zastanawiamy się kiedy coś zacząć, albo kiedy warto by było zacząć co kol wiek. W wielu dziedzinach sportu jest to ważne aby zaczynać od najmłodszych lat, tak aby nie zatracić najlepszego okresu dla rozwoju samego organizmu. Większość rzeczy jakie zaczynamy od najmłodszych lat procentuje na przyszłe lata z wielu powodów od takich przyziemnych jak po prostu chęć zaczęcia, pochłanianie własną osobą nowych rzeczy oraz umiejętności. Wręcz mogli byśmy użyć tu stwierdzenia że pochłaniamy wszystko jak „Gąbka”.

Po specjalistyczne aspekty takie jak lepsze czucie, obycie, doświadczenie, wszechstronność. Żeglarstwo kiedy je zacząć? Sukcesem już będzie jak spróbujecie przygody z żeglarstwem, w moim przypadku zostałem z tym związany na całe życie i nie żałuje żadnej spędzonej na wodzie i w łódce chwili. Ale wracając do tematu wiek 7,8 lat wydaje się idealny do tego żeby odnaleźć w sobie „wilka morskiego”. Klasa Optimist jest idealnym startem dla najmłodszych. Wspaniała łódka, która swoimi gabarytami daje 100% możliwości nauki oraz w następnym etapie realizacji żeglarskich postępów. Dostępność sprzętu w tej klasie nie sprawia problemu jak i cena nie zwala z nóg.

Możliwość żeglowania w tej klasie na sam początek jest odpowiednia ponieważ możemy zacząć w przedziale 7/14 lat  po czym warto było by przesiąść się na coś większego. Nabyte umiejętności podczas żeglowania na tej klasie pozwalają na dalszy rozwój w innych klasach. W moim przypadku było inaczej, niestety ominął mnie etap tej klasy i od razu wylądowałem na 470 oczywiście jako załogant. Skłoniło mnie to do rozmowy na temat tej nie wielkiej gabarytowo ale wspaniałej klasie.

Przebywanie w towarzystwie regatowych żeglarzy i nie tylko dawało wiele momentów do rozmów na temat ich wrażeń z tamtych lat. Każda osoba wspomina ten etap niesamowicie oczywiście na swój sposób. Do kilku stwierdzeń przyznają się wszyscy zgodnie:

-Idealna klasa na sam początek.

- Wspaniała zabawa.         

-Budowanie i hartowanie swojego charakteru.

-Wszechstronność pod względem aktywności fizycznej.

- Zawsze uśmiech na twarzy.

- Bezcenne wspomnienia.

Czy warto jest spróbować żeglować na takiej klasie moim skromnym zdanie TAK, jeżeli chodzi o wiek to jak trochę zdań temu wspominałem warto zaszczepiać u siebie każdą aktywność fizyczną od najmłodszych lat. Buduje i kształtuje Nas to na resztę życia.:)

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*